O mnie

Moje zdjęcie
Poland
"Wiek kobiety nic nie znaczy, można olśnić w wieku dwudziestu lat, być czarującą po czterdziestce i mieć nieodparty wdzięk przez resztę życia" - Coco Chanel

wtorek, 17 lutego 2009

ZDROWIE i URODA ...

... kobiet w ciąży, matek karmiących, dzieci.
Dr Eugeniusz Siwik

W numerze 67/2006 „Kosmetyki i Kosmetologii” czytelnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawym artykułem doktor Karoliny Galikowskiej-Guli p.t. „Młodość na długie lata - naturalnie”. Przedstawiono w nim najnowsze teorie wyjaśniające przyczyny powstania chorób pojawiających się w wyniku uszkodzenia materiału genetycznego przy nadmiarze wolnych rodników. Okazuje się, że panaceum na te problemy stanowią niezwykłe suplementy - Flavon max i Flavon kids.

W ciągu ostatnich kilkuset lat zapasy tlenu w atmosferze ziemskiej zmniejszyły się prawie o 50%. Tam gdzie jest jego wystarczająca ilość, nie rozwijają się choroby, czujemy się zdrowi, mamy ładną cerę, dzieci rodzą się zdrowe i bez wad genetycznych. Brak tlenu powoduje powstanie większej ilości wolnych rodników.

Co to są wolne rodniki?
Wolne rodniki to wrogowie zdrowia i urody. To atomy lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia mające jeden lub więcej niesparowanych elektronów. W literaturze spotkamy się z określeniem reaktywne formy tlenu (RFT). Do RFT należą: tlen singletowy, ozon, rodnik wodorotlenkowy, anionorodnik ponadtlenkowy, nadtlenek wodoru, rodnik wodorotlenowy, kwas nadtlenoazotowy i jego anion. Tak więc starzenie i choroby to uszkodzenia spowodowane przez atak RFT pewnych części komórek całego organizmu.

Jakich struktur to dotyczy?
DNA, błon komórkowych, lipidów krwi i tkanek, mitochondriów, lizosomów, czyli fundamentalnych struktur każdej komórki, które uszkodzone są przyczyna powstawania chorób.

Co chroni przed atakiem wolnych rodników?
Przed ich atakiem chronią nas antyoksydanty. Antyoksydacyjny - czyli antyrodnikowy system obronny działa na czterech poziomach:
1. Antyoksydanty przeciwdziałają powstawaniu owych oksydantów.
2. System obronny antyoksydantów przechwytuje powstałe oksydanty.
3. Organizm posiada zdolność wymiatania niebezpiecznych antyoksydantów i hamuje reakcję łańcuchową grożącą powstaniem licznych nowych oksydantów.
4. Antyoksydanty eliminują i zastępują uszkodzone cząsteczki nie nadające się do naprawy.

Jak się można przed nimi chronić?
Przez zastosowanie flawonoidów w postaci suplementów: Flavon max (dla osób dorosłych) i flavon kids (dla dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących). Flavon kids to nie tylko flawony, lecz również mikroelementy, witaminy z przeznaczeniem głównie dla kobiet ciężarnych i karmiących.

Skład biochemiczny Flavonu kids.
Do Flavonu kids wykorzystano koncentraty sokowe z: czarnej porzeczki, wiśni, jeżyny, jagody, buraka i rokitnika, o rzadko spotykanej koncentracji barwników - flawonoidów. Bez czarny - Sambucus nigra, czarna jagoda - Vaccinium myrtillus, wiśnia pospolita - Prunus cerasus, burak zwyczajny - Beta vulgaris, rokitnik zwyczajny - Hippophae rhamnoides, czarna porzeczka - Ribes nigrum, jeżyna - Rubus plicatus.
W podsumowaniu wyżej wymienione warzywa i owoce zawierają w swoim potencjalnym składzie następujące składniki: związki flawonowe, aminokwasy, alkaloidy (betanina, betanidyna), barwniki antocyjanowe (alantoina), beta-karotenoidy, białka, cyjanidyny-delfinidyny, dwucukry (galaktoza, arabinoza, maltoza, sacharoza), flawonoidy (rutyna, kwercetyna, izokwercytyna), fosfolipidy, garniki, garbniki katechinowe, glikozydy, kwasy organiczne (bursztynowy, jabłkowy, cytrynowy, glikuronowy, winowy i inne), kwasy tłuszczowe (olejowy, linolowy, izolinolowy, linolenowy), mikroelementy (Fe, P, M, Cu, Ca, Bo), olejki eteryczne (niewielkie ilości), pektyny, sole mineralne (K, Ca, Mg, Fe), beta karoten, wit. C, wit. E, witaminy z grupy B (B1, C, E, B2, B6, P, PP).

Podsumowanie wybranych składników odżywczych które pozwalają dziecku prawidłowo się rozwijać.
Wit. C. - kwas L-askorbinowy. Niezbędna do procesu odnowienia się tkanek oraz wytwarzania kolagenu. Wzmacnia kości oraz zęby i wspomaga ich rozwój. Sportowcy jak też kobiety ciężarne powinni uzupełniać wit. C, podobnie jak selen, wit.A i E.
Bioflawonoidy występujące w czarnej jagodzie wspomagają prawidłowy metabolizm kolagenu i zwiększają skuteczność, dzięki czemu wspólnie zapobiegają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki, współdziałają w zachowaniu prawidłowego stanu naczyń włosowatych i stabilności kolagenu tworzącego substancję międzykomórkową.
Wit B1 - tiamina (zwana witaminą „dobrego nastroju”). Bierze udział w procesie spalania cukrów, co zapewnia odpowiedni poziom energii do rozwoju mózgu u rozwijającego się płodu. Poprawia sprawność umysłową, wspomaga proces wzrostu, pomaga utrzymać na odpowiednim poziomie wydzielanie soku żołądkowego (ważne w zaawansowanej ciąży, uciśnięty żołądek). Zbyt mało wit. B1 w diecie powoduje osłabienie ruchów robaczkowych jelit, co sprzyja zaparciom.
Wit B2 - ryboflawina. Wspomaga wzrost organizmu, wzrok oraz zdrową skórę. Jest niezbędna do rozwoju kości, mięśni i układu nerwowego.
Wit. B3. - wit. PP - niacyna (kwas nikotynowy, amid kwasu nikotynowego). Nie jest zaliczana do antyoksydantów, lecz odgrywa ważną rolę w tolerowaniu przez organizm glukozy. Może stymulować uwalnianie histaminy koniecznej do osiągnięcia orgazmu.
Wit. B5 - kwas pantotenowy. Bierze udział w podtrzymywaniu czynności nadnerczy chroni komórki przed peroksdydacją lipidów, ochrania mitochondria, podwyższa poziom glutationu (najsilniejszy antyoksydant) białka odpowiedzialnego za procesy naprawcze w błonie komórek po uszkodzeniu ich przez nadtlenek wodoru.
Wit. B6 - pirydoksyna, pirydoksal. Wspomaga metabolizm tłuszczów, białek i węglowodanów. Bierze udział w procesie tworzenia erytrocytów, rozwoju mózgu i układu nerwowego; jej niedobór powoduje podwyższenie poziomu homocysteiny odpowiedzialnej za powstawanie miażdżycy.
Wit. B8 - biotyna. Wit. H jest jedną z witamin grupy B. Jej niedobór występuje dość rzadko i objawia się między innymi zmianami w skórze, bólami mięśniowymi, apatią, osłabieniem, stanami lękowymi i halucynacjami.
Wit. B12. Potrzebna do tworzenia czerwonych ciałek krwi oraz komórek nerwowych. Odgrywa ważną rolę przy odtwarzaniu kodu genetycznego, aktywizuje syntezę kwasów dezoksyrybonukleinowych oraz rybonukleinowych, czyli białek wchodzących w skład jąder komórek zawierających cechy dziedziczne. Wpływa na funkcjonowanie karnityny, która reguluje poziom lipidów w organizmie - procesy odchudzania.
Wit. B9 - kwas foliowy. Wit. M -foliacyna - Witamina prenatalna.Reguluje wzrost i funkcjonowanie systemu nerwowego i mózgu. Ważna w diecie kobiet ciężarnych, zmniejsza ryzyko powstawania wad cewy nerwowej, ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków. Bierze ponadto udziałw ochronie kodu genetycznego, w przekazywaniu cech dziedzicznych komórek oraz reguluje ich podział, obniża poziom homocysteiny.
Wit. A. Wzmaga odporność organizmu i jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania komórek, rozwoju narządu wzroku.
Karotenoidy (znamy ok. 400 barwników karotenoidowych i ok. 200 otrzymywanych w wyniku syntezy). Są one antyoksydantami in vitro i in vivo.
Wit. E - tokoferol. Chroni struktury komórki przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników i aktywnymi nadtlenkami lipidowymi.
Wapń (Ca). Niezbędny do rozwoju silnych zębów, kości, sercai nerwów.
Miedź (Cu). Bierze udział w prawidłowym forowaniu serca, układu kostnego i nerwowego oraz naczyń krwionośnych płodu.
Magnez (Mg). Moderator działania wapnia, podobnie jak wit. C i Ca przyczynia się do tworzenia kości, i zębów, reguluje poziom insuliny i glukozy we krwi.
Żelazo (Fe). Zapewnia powstawanie erytrocytów, które dostarczają tlen do oddychania komórkowego, rośnięcia i dostarczania odpowiedniej ilości energii. Niska proporcja Fe/Cu może wskazywać na powstawanie zwiększonej ilości rodników tlenowych, oraz skłonność do infekcji bakteryjnych
Fosfor (P). Jest niezbędny we wszystkich cyklach wytwarzania energii w komórce.
Wit. P - bioflavonoidy. Pionier badań nad witaminami, Albert Szent-Gyorgi już w 1936 odpowiedział na pytanie, dlaczego witamina C z wyciągu z cytryn jest bardziej skuteczna niż czysty kwas askorbinowy. W trakcie badań okazało się, że wykryto substancję, która wywierała dobroczynny wpływ na stan drobnych naczyń krwionośnych, a przy tym pozwalała na prawidłowe przechodzenie tlenu, dwutlenku węgla i substancji odżywczych przez ścianę kapilarów. Nazwał ją witaminą P od angielskiego słowa permeability, co oznacza przepuszczalność.
Polifenole - (poly oznacza „więcej niż jeden”). Polifenole są to związki chemiczne złożone z wielu fenoli, zawierające grupę superantyoksydantów, występujących w żywności. Przykłady polifenoli:
Flawonoidy - ok. 5000 zidentyfikowanych składników o właściwościach superoksydantów. W literaturze najczęściej używa się nazwy FLAWONOIDY.
Flawonoidy - proantocyjanidyny (czarne jagody, ciemne winogrona, czerwone wino, borówka amerykańska, złocień maruna, miłorząb dwuklapowy).
Flawonoidy podzielno na 12 grup, biorąc za podstawę budowę chemiczną. Każda grupa charakteryzuje się specyficznym działaniem antyoksydacyjnym, w zależności od tego,w jakich roślinach występuje (antocyjaniny, antocyjanidyny, proantocyjanidyny, leukoantocyjanidyny, flawony, flawonole, flawonolole, izoflawony, kalkony, dwuhydrokalkony, aurony i katechiny). Poniżej kilka przykładów:
Flawonony są to flawonoidy, które Szent-Gyorgi odkrył w białej otoczce owoców cytrusowych, a ich głównym zadaniem jest zwalczanie zakażeń.
Flawony mają podobne działanie jak antocyjaniny, ale występują głównie w warzywach. OPC proantocyjanidyny oligomeryczne/piknogenol. Według oceny niektórych polskich biochemików, obecny skład Flavonu kids zalecanego dla kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci mógł być złożony przez trzech naukowców, a jednym z nich jest właśnie główny doradca Your Life Prof. Dr Dinya Zoltan z Węgier.
Flawonole łączy się z obniżaniem poziomu cholesterolu i zmniejszeniem ryzyka ataku serca. Część z tych związków posiada również działanie przeciwnowotworowe.
.
Flawonoidy wykazują dodatkowo inne, korzystne właściwości wypływające z ich aktywności antyoksydacyjnej.
Poza zmniejszeniem liczby wolnych rodników w organizmie, łączą się również w organizmie z metalami ciężkimi, dzięki czemu nie produkują większej ilości rodników. Inne korzyści to stabilizacja kolagenu (działanie przeciw rozstępom w ciąży). Co ma istotne znaczenie do odbudowy ścięgien, chrząstek stawowych i mięsni całego organizmu.
Flawonoidy hamują również działanie pewnych enzymów biorących udział w pobudzaniu replikacji wirusów, powstawaniu zaćmy, reakcjach w astmie i alergii.

Jakich flawonoidów potrzebujemy?
Oczywiście wszystkich. Dlaczego Flavon kids? Ponieważ procentowa zawartość składników w kupowanych warzywach i owocach spadła w ciągu ostatnich 20 lat o 65%.
Żeby tę różnicę uzupełnić, należałoby zjeść dziennie od 6 do 10 kg owoców i warzyw. Natomiast jedna łyżeczka Flavonu kids to dzienna porcja 3,5 kg świeżych owoców i warzyw.

Dlaczego Flavon kids jest tak ważny dla mnie i mojego malucha?
• Szczególne korzyści ze stosowania Flavonu kids w czasie ciaży i karmienia! Receptura oparta na pracy laureata nagrody Nobla, Węgra Prof. Alberta Szenet-Gyorgi, jak też współczesnych naukowców.
• Owoce pochodzą z klimatu zamieszkania, czyli Europy.
• Pochodzenie to ekologiczne uprawy z najczystszego środowiska.
• Użyte ciemne barwniki o wysokiej zawartości flawonów („dzikie owoce”) zawierają ogromną ilość przeciwutleniaczy, głównie flawonoidów!
• W postaci konfitury, o niezwykłym smaku, nawet dla noworodka.
• Zalecana dawka to mała łyżeczka preparatu. Wchłania sięw 100% z górnego odcinka przewodu pokarmowego, niezależnie od stopnia zanieczyszczenia jelit.
• Porcja jednej łyżeczki to równowartość 3,5 kg wymienionych owoców i warzyw!
• Bez najmniejszych dolegliwości żołądkowych przy stosowaniu.
• Niezwykła laktacja, smak mleka przy karmieniu noworodka, oraz rozwój wewnątrzmaciczny i po porodzie noworodka oraz karmiącej mamy…
• Wygoda w przyjmowaniu Flavonu.
• Profilaktyka wszelkich schorzeń w czasie przebiegu ciąży.

Dlaczego matczyna pierś jest najlepsza?

Racjonalne odżywianie kobiet w ciąży i w czasie karmienia noworodka powinno zawierać odpowiednią ilość energii, a także niezbędne składniki odżywcze w prawidłowej ilości i proporcji, co wpływa na zdrowie matki i jej dziecka, a później na zdrowie całego społeczeństwa. Podczas stosowania Flavonu kids matki karmiące mówią, że mleko, które pije noworodek wygląda jak śmietana z pomarańczą, a noworodki są bardzo szczęśliwe, dobrze śpią i przybywają na wadze.Bardzo dobre samopoczucie w ciąży, ładna cera (brak rozstępów), wspaniała laktacja i zdrowy noworodek to najważniejsze atrybuty.
Stosowanie Flavonu kids jako uzupełnienie diety w okresie planowania ciąży (dwoje partnerów) i jej rozwoju jest najbardziej poszukiwaną formą profilaktyki zdrowia, urody i prawidłowego rozwoju noworodka. Jeśli masz naprawdę dość tysięcy innych suplementów, rozpocznij profilaktykę zdrowia już w obecnej i przyszłej ciąży. Warto więc inwestować w rozwój przyszłego malucha już w czasie przebiegu ciąży, po porodzie i w pierwszych kilku latach życia. To udało się już tak wielu, uda się i Tobie.

Podsumowanie
Biorąc pod uwagę uzasadnienie treści zawartej w pierwszej części artykułu oraz skład Flavonu kids i jego potencjalne działanie, należałoby stwierdzić, że nie mieliśmy dotychczas tak wszechstronnego suplementu diety z przeznaczeniem dla kobiet w ciąży, matek karmiących i dzieci. Mogę go rekomendować z całą odpowiedzialnością po trzydziestu latach prowadzenia ciąż, jak też 15 lat doświadczeń w porodach naturalnych.

WIECEJ NA TEMAT FLAVON TEL. 0603808300

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz