O mnie

Moje zdjęcie
Poland
"Wiek kobiety nic nie znaczy, można olśnić w wieku dwudziestu lat, być czarującą po czterdziestce i mieć nieodparty wdzięk przez resztę życia" - Coco Chanel

sobota, 10 lipca 2010

Peeling latem tak czy nie?

Pojawia się wiele sprzecznych opinii, które raz mówią, żeby peelingować skóre, innym razem, żeby ich unikać.
Peelingi to nie wymysł współczesnej kosmetologii. Już 1560 lat p.n.e. wykorzystywano do odmładzania i rozjaśniania skóry wapień i gorczycę.
Latem skóra wymaga szczególnej troski, gdyż narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników: promieni słonecznych, kurzu, suchego powietrza, chloru. Powodują one obumieranie komórek, sprawiając, że skóra w krótkim czasie staje się matowa, szara i szorstka. Istotne dla prawidłowego funkcjonowania skóry jest wspomaganie złuszczania tej uszkodzonej wierzchniej warstwy i jej usuwanie. Właściwe odświeżenie i dotlenienie gwarantuje systematyczne stosowanie na całe ciało zabiegów peelingujących.
Jednakże z peelingów chemicznych lepiej zrezygnować, a zastosować nawet własne domowe sposoby z cukrem czy zmieloną kawą.
Możesz zastosować również gotowy delikatny peeling, ale pod warunkiem, że masz pewność, że twoja skóra po takim peelingu nie zareaguje ze słońcem, nie powstaną przebarwienia.
Zadaniem każdego rodzaju peelingu jest usunięcie w szczególności martwych komórek naskórka, a tym samym pobudzenie skóry do jej większej aktywności w produkcji nowych komórek.
W gabinecie proponuję serię lub doraźnie, w zależności od wymagań skóry – peeling migdałowy. Przede wszystkim jest peelingiem, który nie reaguje ze słońcem, nie wywołuje przebarwień i może być stosowany przez cały rok.
Działa głęboko nawilżająco łagodnie peelingując zrogowaciałe martwe komórki wierzchniej warstwy naskórka, oczyszcza skórę i reguluje wydzielanie sebum. Jednocześnie reguluje odnowę komórkową, poprawia strukturę i koloryt skóry, zmiękcza i wygładza. Redukuje drobne zmarszczki i blizny. Odblokowuje i udrażnia kanały wydzielania sebum.
Może być zastosowany z maską nawilżającą lub łagodzącą, a także jako samodzielny zabieg z kremem z filtrem.
Efekt widoczny jest natychmiast!!!

Aha, jeszcze podam Ci
przepis na tonik migdałowy:
5 ml kwasu migdałowego (proszku)
1 ml lecytyny HLB 7
5 ml alkoholu etylowego (wódki)
wody do 50 ml
Dla początkujących polecam 100ml wody.

Przemywać skórę 1 x dziennie.

Miłej zabawy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz